Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Drážďany? Nezapomínáme!

11. Únor 2018

V sobotu 10.2. se uskutečnil každoroční pochod v Drážďanech na památku obětem spojeneckého bombardování. I letos se tato akce nesla v mezinárodním duchu evropské pospolitosti.

13. února roku 1945 byl proveden bombový útok britské RAF a americké USAAF na město Drážďany, jehož cílem měli být továrny podporující německou armádu. Realitou ale bylo zavraždění desítek tisíc německých civilistů. Ti kteří měli to štěstí a nezemřeli v plamenech či sutinách spatřili děsivou realitu války. Kdysi dominantní saské město se proměnilo v ruiny plné mrtvých těl.

Nacionalisté však nezapomínají. I po tolika letech od genocidy německých civilistů, jsme vyrazili podpořit vzpomínkový pochod. Přibližně 600 účastníků ze sedmi evropských států pochodovalo dvě hodiny drážďanskými ulicemi v doprovodu policie a za pískotu antifašistů nemajících úctu k vlastním zavražděným předkům. Na konci pochodu jsme si vyslechli proslovy, kde vystoupil se svým projevem náš kamarád a předseda JN-Sachsen Maik Müller a mimo jiné i poslanec Evropského parlamentu a bývalý předseda NPD Udo Voigt.

I přes smuteční atmosféru nás neopustila přátelská nálada, protože i v těžkých chvílích se jako evropští nacionalisté umíme spojit a pochodovat pod jedním heslem:
DRESDEN GEDENKEN!

Viktor Táborský

 2018-2-10-dresden-1


 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie