Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

DSSS Sever k 10. výročí strany: Z boje se neutíká. Jediným cílem je vítězství

DSSS Sever k 10. výročí strany: Z boje se neutíká. Jediným cílem je vítězství30. ledna 2013 Že je česká politika prohnilá skrz na skrz, o tom snad není nutné nikoho přesvědčovat. Na domácí scéně působí hromady politiků a „takypolitiků“ či samozvaných vůdců, kteří se považují za jedinou spásu pro náš národ. Všichni mají své osobní ambice, chtěli by něčemu a někomu vládnout, chtěli by se dočkat uznání, bez sebemenších zásluh.

Český národ má bohužel ještě jedno prvenství – nedokáže udržet jednotu, v názorech i chování. Nedávná prezidentská volba dostatečně ukázala rozdělenost společnosti. Pro nacionalisty to dobrá zpráva není - nepřátelé si musí mnout ruce. Vždyť o to jim přece jde: rozbíjet celky, ničit společenství, štvát lidi proti sobě. Tento způsob „boje“ je pro skutečného nacionalistu naprosto cizí. Jenom zrádce by se snížil k takové odpornosti.

Naše dělnická strana nedávno oslavila desetileté výročí. Jak bylo řečeno na jejím V. sjezdu, její budoucnost leží v rukou osobností, které to s ní myslí skutečně vážně. Jsou to lidé, srdcaři, co neutíkají z boje, nezrazují vlastní myšlenky, činy a ideály. Proč to připomínáme? Máme-li být nadějí pro tento národ, musím být nositeli výše uvedených ctností.

Lidé nečekají na další nové politiky, ani nové strany, nové celebrity. Naši občané chtějí takové osobnosti, jejichž vlastní život – naplněný nejen slovy, ale i činy – je pro všechny příkladem.

Nedivíme se, že takový spolek LIDEM, který vznikl odštěpením od strany Věci veřejné, je terčem pouze posměchu a pohoršení. Osoby, které se nechají do voleného orgánu zvolit za stranu, kterou pak s úsměvem na tváři odkopnou, si prostě nic jiného nezaslouží. Paní Peake a jejím nohsledům se právem nadává do korytářů.

My, členové Dělnické strany sociální spravedlnosti na severu Čech, nehodláme přihlížet rozkladu společnosti. I když si někdy připadáme jako legendární Don Quijote v boji s větrnými mlýny, utíkat z boje není řešení, protože všechny problémy, které nám vadí, nás obklopují a ovlivňují naše životy.

Jak kdysi řekl slavný vojevůdce Napoleon Bonaparte – „Slaboši čekají na příležitost, silní ji vytvářejí“. My nečekáme na příležitost jako parlamentní figurky nebo ty, které by se jim chtěly přiblížit, třeba na komunální úrovni. My jsme vytvořili stranu, za kterou deset let bojujeme! Bojujeme za naše ideály a myšlenky, neodvracíme se od své dosavadní činnosti. Kdo by nám pak ještě věřil? Nebo se snad chceme zařadit do nekonečného zástupu politických hochštaplerů?

Z boje se neutíká! Nedezertujeme! Naším jediným cílem je vítězství!

Krajská organizace DSSS v Ústeckém kraji