Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

DSSS Ústeckého kraje: Konference řekla NE islamizaci

Dsss-Duchcov 12. ledna 2015 V sobotu 10. ledna se uskutečnila v Duchcově krajská konference Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Ústeckého kraje za účasti předsedy strany Tomáše Vandase a výkonného místopředsedy Jiřího Štěpánka. Předseda strany ve svém úvodním slově zmínil úkoly, které čekají stranu v tomto roce, a to především ještě větší rozšíření působnosti strany mezi občany a upevňování členské základny. Dále pohovořil o připravovaném stranickém sjezdu a chystané návštěvě poslance Evropského parlamentu a bývalého dlouholetého předsedy NPD Udo Voigta.

Předseda krajské organizace a radní města Duchcova Jindřich Svoboda pohovořil o důvodech uzavřené koalice, kdy rozhodl fakt, „že do koaliční smlouvy byl přijat bezpečnostní program podle návrhů DSSS a důležitým faktorem bylo to, že DSSS v Duchcově chtěla  město bez bývalé starostky“. Radní  Svoboda velice vyzdvihl spolupráci mezi koaličními partnery, kdy se vše děje na bázi důvěry a spolupráce. K tomu poznamenal předseda strany, že „výsledky této spolupráce poznají obyvatelé Duchcova zhruba za rok, kdy se ukáží první výsledky společné práce. 

Delegáti krajské konference se také věnovali přípravě sjezdu DSSS, kdy diskutovali nad kandidáty do vrcholných orgánů strany za Ústecký kraj. Dále bylo hlasováním doplněno jedno místo krajské rady, kdy na uvolněné místo byl zvolen člen duchcovského zastupitelstva Miroslav Toman.

Účastníci konference nemohli nechat bez povšimnutí vražedný útok přistěhovalých muslimů ve Francii, kdy připomněl předseda strany, že to byla právě DSSS, která již delší dobu varuje před islamizací, jako největším nebezpečím pro evropskou křesťanskou civilizaci. Krajská konference také reagovala na provokaci teplických muslimů, kteří v těchto dnech pořádají v teplickém gymnáziu přednášky o islámu.

Konference přijala prohlášení ve kterém se mj. píše: „V době, kdy Evropa čelí teroru a řádění přistěhovalých muslimů, kteří vraždí nevinné civilisty, je rozhodnutí uspořádat akci, na které se bude bagatelizovat nebezpečí islámu pro současnou Evropu, protože přednáška s názvem Atlas muslimských strašáků aneb vybrané kapitoly z „mediálního islámu“, přímo zlehčuje toto nebezpečí, je naprosto nevhodné.“

Byla to jedině DSSS, která se minulý rok zastala obyvatel Teplic, a jak se v prohlášení praví, „město Teplice a její obyvatelé jsou každodenně konfrontováni s chováním muslimské komunity, která naprosto nebere ohledy na kulturní, historické a hygienické zvyklosti evropského kontinentu.“ Krajská organice DSSS prohlašuje, že „není možné, aby Muslimská obec v Teplicích zneužívala prostory českého gymnázia k šíření své ideologie, která je namířena pro základům křesťanské Evropy a Evropy národů.“

Tiskové centrum DSSS