Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

DSSS v Duchcově požaduje rezignaci nekompetentní pracovnice města

Dsss-Duchcov 13. prosince 2013 Zástupci Místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově adresovali dopis městskému úřadu se žádostí o okamžité odvolání terénní sociální pracovnice Z. Tomášové.  

V otevřeném dopise zastupitelům města argumentují funkcionáři DSSS Jindřich Svoboda, Jan Švácha a Jiří Obr, že „peníze z kapes daňových poplatníků jsou zde vynakládány na člověka, který se sice občas zapojuje do vyjednávání o řešení neklidné situace v Duchcově, ale současně s tím na veřejných sítích i ve své emailové komunikaci situaci zcela úmyslně zveličuje a dramatizuje, přičemž používá nepravdivé informace, kterými ovlivňuje nezúčastněné smyšlenými příspěvky o hrozícím nebezpečí rasistických útoků ze strany majority. Zároveň lživě obviňuje městský úřad z toho, že kvůli zavedení tzv. Nulové tolerance se místní cikáni ocitli v tíživých životních podmínkách, žijí v chudobě a hlady nemohou ani chodit.“ 

Svým jednáním zmíněná pracovnice zašla dokonce tak daleko, že na již zmiňovaných veřejných sítích, bez jakéhokoliv uvážení, zveřejňuje jména slušných, pracovitých občanů a nazývá je neonacisty a fašisty.

Zástupci dělnické strany v Duchcově jsou přesvědčeni, že takový člověk nemá na úřadě co pohledávat, neboť se opakovaně dopouští skutků, které jsou zcela v rozporu s její pracovní náplní. Závěrem pak autoři dopisu žádají okamžité odvolání paní Tomášové z funkce.

Tiskové centrum DSSS Sever