Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Jindřich Svoboda - KO Ústecký kraj a MO Duchcov

Pinda_4

Jindřich Svoboda, narozen 6.5.1985 v Duchcově.

O národní scénu jsem se začal zajímat někdy na podzim roku 2008, kdy se v litvínovském Janově konala velká demonstrace Dělnické strany (DS). Zjistil jsem, že mé myšlenky se velmi shodují s programem DS, ale než jsem se stihl stát členem, byla DS soudně zrušena. V roce 2010 se tak stávám členem až její následovnice Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS).

Po cikánském útoku na manželský pár v roce 2013, organizuji v Duchcově několik velkých demonstrací a hned v zápětí zakládám místní organizaci DSSS. Ještě téhož roku poprvé kandiduji v Ústeckém kraji za DSSS a ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde končím se ziskem 4,16% na druhém místě za předsedou DSSS Tomášem Vandasem.

Na jaře roku 2014 jsem na krajské konferenci DSSS zvolen krajským předsedou. V komunálních volbách v roce 2014 získává DSSS v Duchcově 13,28% hlasů a tři zastupitelské mandáty. Jeden z nich připadá i na mě a na ustavujícím zastupitelstvu jsem pak zvolen radním města a předsedou výboru bezpečnosti. Na celonárodním sjezdu DSSS v roce 2015 jsem zvolen do vedení DSSS a to jako člen Republikového sněmu strany.