Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Miloš Reho - Nezapomeneme!

13. Květen 2017

I letos proběhla tradiční pietní akce za našeho padlého kamaráda Miloše Reha, který byl ubodán 16.5. 1999 na litvínovském nádraží cikánem a DSSS byla u toho.

Miloš Reho, narozen 23.5.1980, byl syn, kamarád, vlastenec, ale především mladík jako každý jiný. Měl své sny a plány, poznával svět, užíval si mládí a život. Avšak tento dar života mu byl v jeho nejkrásnějším období ukraden a to 16.5. 1999 cikánským vrahem. 

Byla sobotní noc a v místní restauraci bylo veselo. Přátelská atmosféra ovládla podnik a smích byl slyšet do širokého okolí. Nikdo nemohl tušit, že to je poslední večer s kamarádem Milošem. Před třetí hodinou ranní se přátelé rozcházeli do svých domovů. Miloš odcházel se svým kamarádem, ale byli přepadeni třemi cikány. Bohužel vrah Pavel Gore z Mostu měl u sebe nůž a ve své zbabělosti ho neváhal použít.

Neděle, 16. Květen 1999, 3. hodina ranní - život vyhasl...

Dnes je rok 2017. Členové DSSS Ústecký kraj, Milošovi kamarádi a vlastenci ze všech možných skupin se spojili, aby uctili jeho památku a to již 18. rokem. Nevíme, jestli by měl Miloš děti a jak by žil v dnešní době, avšak jedno je jisté:

Příští rok se opět setkáme v Litvínově a uctíme jeho památku!

 

1_11

 


 
 
Nastavení fotogalerie