Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

MO DSSS Ústí nad Labem podpořila soustředění Dělnické mládeže

Dsss-usti-nad-labem_10 10. Červenec 2017

I letos proběhlo tradiční soustředění aktivistů Dělnické mládeže (report DM zde) a místní organizace DSSS Ústí nad Labem se rozhodla tuto akci podpořit svou účastí.

Soustředění v Bílém potoce započalo ve středu 5.7. a až do soboty 8.7. byl pestrý program zahrnující sportovní či turistické aktivity, procvičování politických znalostí a bohaté diskuse o dalším směru vedení jak DM jako celku, tak i MO Ústí nad Labem.

Krom oficiálního a z našeho pohledu kvalitně zpracovaného programu aktivit se naše místní organizace během volného času věnovala poznávání přirody a obohacování našich znalostí v rámci tréninku na přežití v přírodě.

Jako první jsme se zaměřili na nalezení pitné vody, což vzhledem k průzračně čistému potoku pramenícím v horách nebyl žádný problém. Za zmínku však stojí pramen lehce perlivé minerální vody poblíž vesnice.

Další na řadu přišla potrava. Byli jsme až překvapeni množstvím ovoce v oblasti. Krom jahod, rybízu a malin zde rostlo velké množství borůvčí, které bylo obsypané plody. Také jsme vychytali začínající sezónu hub a o hřiby nebyla nouze.

Nakonec jsme se věnovali výrobě provizorních pochodní z březové kůry a suché trávy, jejichž symbolické zapálení ukončilo poslední večer našeho pobytu.

Celé soustředění nám dalo mnoho nových nápadů a zkušeností a nezbývá než čekat na další ročník.

-MO DSSS Ústí nad Labem-


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie