Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

MO Ústí nad Labem se zúčastnila přednášky o situaci na Ukrajině

Dsss-usti-nad-labem_118. Srpen 2017

V pátek 4. srpna se v německé Pirně konala přednáška o součastné situaci na Ukrajině a po obdržení pozvánky nebyl důvod váhat. V DSSS věříme, že člověk by se měl neustále vzdělávat a získávat nové informace, takže zbývalo jen potvrdit účast a vyrazit.

Dorazil jsem s dostatečným předstihem, což se mi vyplatilo, protože bylo dost času na konverzaci s ukrajinskými hosty i místními Němci, kteří tuto přednášku zařídili.

Ukrajinskou stranu Svoboda zde reprezentoval pan Yuriy Noievyj, který jevil veliký zájem o spolupráci s nacionalisty z České republiky. Po velmi příjemé konverzaci jsme si předali propagační materiály na důkaz spojenectví evropských nacionalistů a v 19:30 proběhlo přesunutí do společenské místnosti.

V přednášce byl vysvětlen důvod, proč započal Majdan ze strany vlastenců a také vznik takzvaného Euromajdanu pod taktovkou liberálů, kteří nakonec moc ve státě převzali. Cíl Majdanu byl osvobodit Ukrajinu, která byla pod silnou sférou vlivu Ruska a vést zemi jako suveréní stát založený na národní a sociální politice, ale Euromajdan udělal z Ukrajiny jednu z mnoha kolonií EU.

Další část přednášky se týkala válečného stavu s východními separatisty a vlivu ruské armády na východní frontě. Videa z války, která nám byla prezentována, byla stará jen několik dní, takže je jisté, že i dnes bojují a umírají lidé. 

Celkově se mi přednáška zamlouvala a jako osvěta splnila svůj účel. V naší zemi panují různé názory na současnou situaci ve východní Evropě, ale možnost mluvit s účastníkem tohoto konfliktu byla velmi obohacující.

Je na každém rozhodnout na čí stranu se postavit, ale můj subjektivní názor je, že Rusko není spása před diktátem USA a EU. Věřím, že nezávislost na jiných zemích je klíč ke svobodnému národu.

 

Viktor Táborský, předseda DSSS Ústí n/L


 
 
Nastavení fotogalerie