Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Nacionalisté trénovali základy přežití v přírodě

Dsss-usti-nad-labem_819. Květen 2017

Moderní doba je založená na technologiích, bez kterých si život neumíme představit. Máme mobilní telefony, počítače, internet, auta, továrny atd., ale je fakt, že tento pohodlný život si vybral svou daň. Jsme ve 21. století schopni žít bez elektřiny? My jsme se rozhodli to otestovat.

Páteční odpoledne. Většina pracujících se chystá vychutnat si zasloužený víkend, ale náš plán byl trochu nestandardní. Vyměnili jsme odpočinek a zábavu ve městě za něco nám bližšího. Rozhodnutí padlo a nadešel čas vyrazit do přírody.

Narozdíl od běžného stanování jsme to pojali jako zkoušku přežití, takže stany zůstali doma a s omezenými potravinami byla naše cesta zahájena. Priority byly jasně stanoveny: Sehnat jídlo, postavit přístřeší a udělat oheň. Jídlo byla hlavní priorita. Les sice není Kaufland, ale má co nabídnout a večeře v podobě sedmikrásek, hluchavek a kopřiv byla kupodivu chutná. Přístřeší už zabralo více času, avšak lidské tvořivosti se meze nekladou a napadené větvě s listím posloužili jako kvalitní stavební materiál. Oheň už nám sloužil jen jako přírodní topení a zdroj světla v temné noci.

Byla to jen jedna noc, ale i tak si člověk uvědomí, jak jsme zranitelní. Každodenní nával technologií a elektřina jako moderní zdroj života nás obírá o náš základní pud a to schopnost přežít. Jednou za čas neuškodí připomenout si, čím jsme a kam patříme, protože takzvaná ,,betonová džungle" není pro lidskou bytost přirozené prostředí.

Viktor Táborský


 
 
 
 
Nastavení fotogalerie