Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Pochod DM k pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích

22. října 2016

Dnes jsme uskutečnili vlastivědný výlet do Stadic. Sešlo se nás celkem 9 národovců z různých koutů Ústeckého a Středočeského kraje. Podpořil nás také pan místopředseda DSSS Svatopluk Černý z Brandýsu nad Labem. Naším hlavním cílem bylo připomenutí naší krásné české historie a v neposlední řadě také stmelování kolektivu. S některými lidmi jsme se viděli vůbec poprvé.

Ráno jsme konečně vykročili z vlakového nádraží v Ústí nad Labem v doprovodu mírumilovné fenky. Čekalo nás cca 18 km chůze většinou po značených turistických trasách v malebné Chráněné krajinné oblasti České středohoří. První malou zastávku jsme měli u Větruše, která je velmi pěknou dominantou města Ústí nad Labem. Od tohoto zámečku jsme šli po ,,červené‘‘ na rozcestník ,,Pod Homolkou‘‘ a odtud po ,,zelené‘‘ až do Stadic. Počasí bylo podzimní mlhavé, ale zpočátku občas vysvitlo sluníčko. Asi kilometr před cílem se spustil drobný déšť. Boty a kalhoty nám ,,zdobilo‘‘ bláto z podmáčených polních a lesních cest. Došli jsme do obce Stadice, kde si nás s odporem v očích prohlíželo pár místních obyvatel. Nechápu, proč se na nás tak dívají. Chováme se slušně. Je na tom něco špatného, že neseme českou vlajku k poutnímu místu? Bude jim snad milejší, když místem projde horda fanatických imigrantů, která jim vyplení domovy? A ta horda čeká!

Pro většinu z nás byl pochod k tomuto poutnímu místu v Královském poli premiérou. Před skvostným pomníkem měl projev náš kamarád Vladimír, který se s námi působivou formou podělil o historická fakta. Člověka musí taková minulost hřát u srdce. Nebudu zde historii rodu Přemyslovců rozepisovat, ale doporučuji si ji někdy připomenout. Závěrečnou řeč měl pan místopředseda. Ze Stadic jsme jeli autobusem do Ústí nad Labem, kde jsme zakončili náš povedený výlet.

Celá akce proběhla v duchu kamarádství. Žádné falešné úsměvy, které dnes a denně vídáme u zaprodaných politiků. Je to nádherný pocit, trávit čas s lidmi, kterým není lhostejný osud naší milované vlasti. Pokud, vážený čtenáři, chceš s námi porazit morální rakovinu v této společnosti, přidej se k nám! DSSS a DM jsou proti ní tím nejúčinnějším lékem!

Martin Aubrecht, DM Mělník

4_2

7_2

6_2