Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Ústecká DSSS uctila výročí východoněmeckého povstání

17. Červen 2017

Je tomu již 64 let, kdy proběhlo takzvané ,,Východoněmecké povstání roku 1953" (Aufstand des 17. Juni) a DSSS společně s DM se vydala do Drážďan k uctění boje za svobodu a odporu vůči komunistické totalitě.

Demonstraci pořádala společně německá nacionalistická strana NPD s jejich mládežnickou organizací JN a po obdržení pozvánky od našeho dobrého kamaráda Maika Müllera (JN Dresden) nebyl důvod k dlouhému rozhodování. 

1_13

Mimo samotné vedení DSSS a DM (oficiální report zde) se dostavila  i místní organizace DSSS Ústí nad Labem v jejíž čele stál předseda Viktor Táborský společně s Jiřím Macháčkem za DM Ústí nad Labem a reprezentant za středočeskou DSSS Martin Aubrecht (Mělník).

Mezi řečníky byl mimo jiné i saský lídr NPD Jens Baur, či Dietmar Grahl. V proslovech byla také zmíněna okupace Československa v roce 1968 a maďarské povstání v roce 1956. I DSSS měla svého řečníka a tím nebyl nikdo jiný než samotný předseda Tomáš Vandas, který velice výstižně vyzdvihl nutnou spolupráci v těchto těžkých časech.

Konec demonstrace byl však pro MO Ústí nad Labem a mělnického straníka teprve polovina cesty. Byli jsme pozváni do místní centrály drážďanské JN, kde proběhlo představení nového časopisu ,,N.S. Heute", který nabízí kvalitní informace z historie i součastnosti celosvětového vlasteneckého hnutí. Nakonec nastala diskuse o dalším směru spolupráce a plánování společných aktivit mezi saskou NPD a ústeckou DSSS.

2_10

Nyní už nemluvíme o spojenectví či kooperaci, ale hlavně o přátelství mezi DSSS Ústí nad Labem a JN Dresden a hodláme tento vztah rozvíjet. Přeci jen doba ukázala, že sami nezmůžeme nic a jen silné pouto a společná myšlenka svobodné Evropy nás dostane krůček po krůčku k zaslouženému cíli:

Svoboda, prosperita, přátelství...

-red-


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie