Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Ústecký kraj podpořil 1. Máj doma i v zahraničí

Dsss-usti-nad-labem_71. Květen 2017

1. Máj byl v podání DSSS velice pestrý. Na domácí půdě krom hlavního v Brně, proběhl národní 1. Máj i v Praze, pod vedením pražské DSSS. Mimojiné se zúčastnili i reprezentanti Dělnické mládeže z Ústí nad Labem včetně místního předsedy, zatímco předseda DSSS Ústí nad Labem byl pozván do německého Bautzenu.

Do Bautzenu nás pozval předseda JN Dresden Maik Müller na tradiční svátek práce, který zde pořádalo NPD Sachsen a samozřejmě se dočkal kladné odpovědi. Cesta začala už v neděli, protože mimo jiné bylo zajištěné i ubytování. V dopoledních hodinách se skupina aktivistů z Dresdenu včetně hosta za DSSS Viktora Táborského vydala do Bautzenu, kde našeho delegáta krom pár levicových individuí a policie přivítal Jens Baur, který vede saskou odnož NPD a mnoho přátel kteří se zůčastnili dubnového setkání v Ústí nad Labem.

1_10

Celý pochod městem byl provázen proslovy různých řečníků. Viktor Táborský ve své řeči vyzdvyhl spolupráci s NPD, která je založená především na kamarádství. Celá akce proběhla velice organizovaně a profesionálně a rozhodně se těšíme na další spolupráci.

 

Mezitím v Praze proběhl 1. Máj pod vedením Petra Günthera, kterého se zůčastnila delegace DM Ústí nad Labem v čele s předsedou Jiřím Macháčkem. Akce se mimo jiné zůčastnil i místopředseda Svatopluk Černý ze středních Čech, Michal Pavlovský ze Sokolovské organizace DSSS, či aktivista DM Martin Aubrecht z Mělníka. Jiří Macháček ve své řeči popřál štěstí našim brněnským kolegům a gratuloval panu Vandasovi k znovuzvolení do předsednické funkce.

2_7


 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie