Krajská organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti

Vánoce DSSS Ústí nad Labem

Dsss-usti-nad-labem_318. Prosince 2016

V rámci občanské solidarity jsme dnes uskutečnili naši plánovanou vánoční sbírku.

Nejdřive jsme navštívili dětské oddělení v ústecké Masarykově nemocnici, kam přispěli i naši kamarádi z nově vzniklého Národního občanského hnutí (NOH), kteří mají zájem pomáhat lidem a proto si zaslouží naši pozornost. Bohužel jsme s hygienických důvodů nesměli mezi děti, ale sestřičky měly z darů obrovskou radost.

Naším druhým cílem byl psí útulek poblíž nemocnice, kde jsme předali vybranou částku 2300 Kč. Naši přispěvovatelé byli spolustraníci z DSSS Slaný, kteří poslali částku 1500Kč, přestože měli svou vlastní sbírku do jejich lokálního útulku. Další byl aktivista DM Martin Aubrecht, který poslal 300Kč a poslední byl osmiletý chlapec Max Glos, který odevzdal své naspořené kapesné ve výši 500Kč. Je smutné, že malé dítě bylo schopné darovat peníze, které mohlo využít na koupi hraček či nějakých sladkostí a dospělí lidé si nemohli odpustit jeden večer v hospodě či krabičku cigaret. Zaměstnanci útulku měli z finanční pomoci radost a využijí ji na nákup granulí a věci potřebných pro život psů.

Přestože se zde projevila lhostejnost lidí a předpokládali jsme větší zájem, tak akci bereme jako úspěšnou a nyní to bude naše každoroční tradice, protože Vánoce nejsou jen o dostávání, ale také o dávání a to především těm, co si o dar říci nemohou.

Viktor Táborský

1_4

2_4

3_4

4_4

5_4

6_3

9_3

10_2

14_2

15_2